Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Słownik

ASTEMISAN (Astemizol) ZDRAVLJE

    Postać: tabletki 0,01 g
    Skład: tabletka zawiera 0,01 g astemizolu.
    Działanie: Lek przeciwhistaminowy nowej generacji, wybiórczy antagonista receptorów histaminowych H1. Nie wykazuje działania ośrodkowego, uspokajającego przeciwcholinergicznego. Działa silnie i długotrwale. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego - obecność pokarmu nie ma istotnego wpływu na całkowitą ilość wchłoniętego leku. Jest w znacznym stopniu metabolizowany w wątrobie. Nie przenika przez barierę krew-mózg, a więc nie wywiera działania nasennego. Wydala się głównie kałem w postaci metabolitów (niektóre z nich mają 10 razy silniejsze i dłuższe działanie niż astemizol).
    Wskazania: Alergiczny sezonowy nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła pokrzywka i inne choroby alergiczne.
    Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na astemizol, ciąża, laktacja. Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, cukrzycą i chorobami serca. Tabletek nie podaje się dzieciom do 7. roku życia.
    Objawy niepożądane: Stosowany długotrwale może spowodować wzrost łaknienia, zwiększenie masy ciała, niekiedy reakcje nadwrażliwości (obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, świąd, wysypka skórna), parestezje, zwiększenie aktywności aminotransferaz we krwi i bardzo rzadko - drgawki. Przy przekroczeniu zalecanych dawek mogą wystąpić zaburzenia czynności serca.
    Interakcje: Z lekami przeciwarytmicznymi, terfenadyną, erytromycyną może wystąpić działanie kardiotoksyczne. Nie podawać w skojarzeniu z ketokonazolem.
    Dawkowanie (doustne): Dorośli i dzieci od 13. roku życia 0,01 g na 24 godziny w jednej dawce. Przez pierwsze dni leczenia zaleca się podawać na czczo przed śniadaniem. Dzieci 7-12 lat 0,005 g na 24 godziny w jednej dawce.
    Uwaga: Leczenie trwa zwykle 4-6 tygodni. Lek należy odstawić na 6 tygodni przed wykonaniem testów skórnych.
    Zobacz też: ŚRODKI ANTYHISTAMINOWE

Słowniczek Słowniczek Katar niejedno ma imię KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34