Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Słownik

FENKAROL (Quifenadine hydrochloride) MEDEXPORT

    Postać: tabletki 0,025 g
    Skład: 1 tabletka zawiera 25 mg chlorowodorku chinuklidylo-3-difenylokarbinolu.
    Działanie: Fenkarol jest środkiem przeciwhistaminowym blokującym receptory H2, wykazuje również działanie przeciwserotoninowe i cholinolityczne. Nie działa adrenolitycznie, nie działa depresyjnie na OUN. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiąga maksymalne stężenie w surowicy po godzinie. Lek osiąga wysokie stężenie w wątrobie, płucach i nerkach, niskie w OUN.
    Wskazania: Alergiczny nieżyt nosa, a także: dermatozy alergiczne o różnym patomechanizmie, zarówno alergii wczesnej, jak i typu opóźnionego. Przewlekła pokrzywka. Najefektywniejsze działanie wykazuje w ostrych chorobach alergicznych skóry lub zaostrzeniach przewlekłych dermatoz. Również w stanach uczuleniowych takich jak obrzęk Quinckego.
    Przeciwwskazania: Ciąża, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, ostrożnie należy stosować w chorobach układu krążenia, szczególnie przy obniżonym ciśnieniu krwi, w chorobach przewodu pokarmowego i nerek.
    Objawy niepożądane: Niekiedy występuje suchość w jamie ustnej, objawy dyspeptyczne, u niektórych osób - uspokojenie i senność. Objawy te ustępują po zmniejszeniu dawki lub po odstawieniu leku.
    Interakcje: Fenkarolu - podobnie jak wszystkich innych leków antyhistaminowych - nie należy łączyć z lekami uspokajającymi, nasennymi i innymi działającymi depresyjnie na OUN. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.
    Dawkowanie (Doustne): Dorośli - 3-4 razy dziennie po 25-50 mg (1-2 tabletki). Maksymalna dawka dobowa wynosi 0,2 g (8 tabletek). Leczenie trwa 10-20 dni.
    Dzieci: w wieku 3-7 lat - 2 razy dziennie po 10 mg, 7-12 lat - 2-3 razy dziennie po 10-15 mg, powyżej 12 lat - 2-3 razy dziennie 25 mg. Leczenie u dzieci trwa 10-15 dni. Preparat stosuje się po jedzeniu.
    Zobacz też: ŚRODKI ANTYHISTAMINOWE

Słowniczek Słowniczek Katar niejedno ma imię KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34