Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Słownik

HEMOROIDY

    Żylakowate rozszerzenia splotu odbytniczego powstające jako wyraz wrodzonej predyspozycji w postaci wiotkości ściany naczyń żylnych oraz jako efekt wzmożonego ciśnienia w tym splocie w następstwie uporczywych zaparć, siedzącego trybu życia, licznych ciąż i porodów, przewlekłej zastoinowej niewydolności krążenia oraz tzw. ubocznego krążenia w następstwie nadciśnienia w żyle wrotnej w przebiegu np. marskości wątroby.
    Guzki krwawnicze (varices haemorrhoidales), czyli żylaki odbytu zwane hemoroidami to przerost i wypadanie splotów żylnych w okolicy odbytu oraz dolnej części odbytnicy. Przedstawiają się one jako guzki ułożone dookoła otworu odbytowego. Wywołują one pieczenie, świąd oraz krwawienie, zwłaszcza podczas oddawania stolca. Często w obrębie guzków powstaje stan zapalny. Wówczas guzki ulegają znacznemu obrzękowi, stają się twarde i bardzo bolesne.
    Guzy krwawnicze są utworzone przez rozszerzone żyły odbytnicze. W zależności od umiejscowienia dzieli się je na: zewnętrzne, wewnętrzne i pośrednie.
    Leczenie jest objawowe lub przyczynowe, polegające na leczeniu zasadniczego schorzenia, np. chorób nerek, serca, guzów miednicy małej, zaparć. W przypadkach opornych na leczenie zachowawcze guzy usuwa się operacyjnie.

Słowniczek Słowniczek Tajemnicza para uzdrowicieli: aloes
i vilcacora KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34