Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Słownik

MANAYUPA (Desmodium molliculum (HBK) DC)

    Jest rozgałęzioną, wieloletnią rośliną o wysokości do 50 cm. Kwitnie małymi, jasnopurpurowymi kwiatami i wydaje niewielkie (do 3 cm) zielone owoce w kształcie strąka fasoli. Występuje na ograniczonych obszarach Andów na wysokości od 1000 do 3000 m n.p.m.
    Zastosowanie medyczne naparów z ziela Desmodium wiąże się z jego działaniem uspokajającym, a jego odwarów - z wszelkimi stanami zapalnymi, głównie dróg oddechowych (częste przeziębienia, przewlekłe zapalenie zatok, nawracające zapalenie płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, nawracające zapalenie migdałków (angina ropna), przewlekłe zapalenie krtani i gardła), a także dróg rodnych oraz uporczywymi infekcjami skórnymi, grzybicami oraz trądzikiem. Wynika to z cennych własności regulujących przemianę materii. W lecznictwie ludowym Peru surowiec ten wykorzystywany jest głównie z powodu właściwości oczyszczających organizm z toksycznych substancji pochodzących z zanieczyszczeń środowiska. Ponadto wykazuje on działanie przeciwalergiczne, co wykorzystywane jest między innymi pomocniczo w leczeniu astmy. Działa także moczopędnie, oczyszcza i regeneruje organizm. Przez 2 tygodnie należy ją pić 3 razy dziennie (na godzinę przed albo 2 godziny po posiłku) po 1 szklance wywaru albo przyjmować 3 razy dziennie (na godzinę przed lub dwie po posiłku) po 2 kapsułki.

Materiał zamieściliśmy dzięki uprzejmości Tower Press - wydawcy miesięcznika "Vilcacora. Żyj długo"

Słowniczek Słowniczek Tradycyjna medycyna w nowoczesnej
technologii

Słowniczek Tajemnicza para uzdrowicieli: aloes
i vilcacora KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34