Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Słownik

NASIVIN 0,01%, -0,025%, -0,05% - (Oxymetazoline hydrochloride) E. MERCK DARMSTADT

    Postać: roztwór wodny
    Skład: 100 ml roztworu wodnego zawiera 0,01 g, 0,025 g, lub 0,05 g chlorowodorku oksymetazoliny.
    Działanie: Pochodna imidazoliny o działaniu sympatykomimetycznym. Zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzmienie błony śluzowej nosa. Działanie rozpoczyna się po kilku minutach i trwa kilka godzin. Krople 0,025% stosowane są u małych dzieci (powyżej pierwszego roku życia), krople 0,01% stosowane są u niemowląt, krople 0,05% - u dzieci starszych i dorosłych.
    Wskazania: Nasivin stosowany jest w celu zmniejszenia obrzęku błon śluzowych jam nosa w przypadkach różnego rodzaju nieżytów nosa, zwłaszcza utrudniających oddychanie i ssanie pokarmu.
    Przeciwwskazania: Nasivin dla niemowląt (0,01%) nie może być stosowany w zapaleniach skóry i błony śluzowej przedsionka nosa z tworzeniem się strupów (suchy nieżyt nosa).
    Objawy niepożądane: Sporadycznie może następować pieczenie lub suchość śluzówki nosa, kichanie. W rzadkich przypadkach - po ustaniu działania preparatu - wzmożone uczucie "zatkania" nosa.
    Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku szkolnym: krople 0,05% - 2-3 razy dziennie po 1-2 krople do każdego otworu nosowego. Małe dzieci (powyżej pierwszego roku życia): krople 0,025% - 2-3 razy dziennie po 1-2 krople do każdego otworu nosowego. Niemowlęta: krople 0,01% w pierwszych czterech tygodniach życia 2-3 razy dziennie 1 kroplę do każdego otworu nosowego, od piątego tygodnia życia do ukończenia pierwszego roku życia - 2-3 razy dziennie po 1-2 kropli do każdego otworu nosowego. U noworodków i niemowląt krople należy wprowadzać za pomocą nasączonego lekiem wacika.

Słowniczek Słowniczek Katar niejedno ma imię KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34