Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Cuda natury

Odmiany aloesu i uncarii
Badania (łamania głowy) nad aloesem i vilcacorą
Lecznicze właściwości "uzdrowicieli" czyli chemia w botanice
Panacea - leki na wszystko
Święte rośliny
Eliksiry zdrowia i młodości
Genialne odkrycie dr. Fiłatowa
Kuracje aloesowe:
Przepis na wino aloesowe
Przepis na miód aloesowy
Przepis na napar aloesowy
Przepis na wyciąg glicerynowy z aloesu
Kuracje vilcacorowe:
Kuracja przeciwnowotworowa
Kuracja odmładzająca
Kuracja przeciwgrzybicza
Kuracja zwalczająca infekcje
Kuracja wzmacniająca
Kuracja antyreumatyczna
Zgodne "małżeństwo"
Nieprzyjazne otoczenie
Quiz
Słowniczek


    W Afryce z Aloe Saponaria wytwarza się płynne mydło. Sok z tej odmiany aloesu eliminuje zapach potu i zmniejsza jego wydzielanie. Właściwość tę wykorzystywali niegdyś myśliwi afrykańscy. Plemiona Bantu z Afryki Południowej używały około dwudziestu odmian aloesu do leczenia oparzeń, zapalenia skóry, zapalenia oczu, kataru, chorób wenerycznych, hemoroidów, zaparć, dolegliwości brzusznych i robaczyc.
    W Meksyku, Ameryce Środkowej i Południowej aloes do dziś jest rośliną pierwszej pomocy przy oparzeniach, w schorzeniach nerek i pęcherza moczowego, w zapaleniu gruczołu krokowego, a okłady na głowę ze świeżych liści łagodzą migreny (również na Jamajce), sok leczy oparzenia. W Kolumbii sokiem nacierano skórę jako ochronę przed ukąszeniami insektów. Na Filipinach zmieszany z winem miąższ stosuje się do pielęgnacji włosów, podobnie na Hawajach. Na wyspach Morza Południowego wyrabia się z aloesu lekarstwo na zapalenie stawów. Na Jawie - lekarstwo zapobiegające bliznowaceniu ran i oparzeń, na Kubie - po zmieszaniu aloesu z cukrem i rumem otrzymuje się lek na katar - w Afryce natomiast katar leczono kąpielami w naparze z liści aloesu. W Indiach, gdzie aloes jest łatwo dostępny i popularny, stosuje się go powszechnie w tradycyjnej medycynie ayurveda do leczenia zapalenia wątroby, astmy, trądu, żółtaczki i wielu innych dolegliwości.
    W północnej Europie aloes stosowano jako środek wzmacniający w nieuleczalnej wówczas chorobie - tzw. galopujących suchotach. Ks. Sebastian Kneipp, słynny duchowny naturopata, zalecał używanie aloesu w leczeniu zapalenia oczu u dzieci. Obecnie już wiadomo, że aloes stosowany w diecie chorych zmniejsza o 95% ataki dusznicy bolesnej, obniża poziom cukru we krwi, leczy miażdżycę, a dzięki aktywnym czynnikom - karizynie i acemannanowi pomaga w leczeniu AIDS. Stosuje się go w: anemii, artretyzmie, artrozie, astmie, bezpłodności na skutek zaburzeń miesiączkowania, bronchicie, chorobach serca, cukrzycy, dezynterii, egzemach, gruźlicy, hemoroidach, infekcjach, miażdżycy, nadciśnieniu, zaburzeniach nerwowych, nieżytach nosa i oskrzeli, nowotworach, niskim ciśnieniu, odmrożeniach, oparzeniach, owrzodzeniach, porażeniu słonecznym, ranach i skaleczeniach, toczniu, wymiotach, wzdęciach, żółtaczce, żylakach, wrzodach żołądka i dwunastnicy, zapaleniu jelit, ścięgna, oka, stawów, korzonków nerwowych, chronicznych zaparciach.
    Preparaty z UNCARIA TOMENTOSA zarejestrowane zostały do obrotu i stosowania m.in. w Argentynie, Austrii, Federacji Rosyjskiej, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Peru, USA, Wenezueli, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W Stanach Zjednoczonych Ameryki i w Europie Zachodniej preparaty uncarii występują m.in. pod nazwami: "Una de gato", "Saventaro", "Katzenkralle". W Austrii i Niemczech preparaty korzenia uncarii stosowane są głównie w zaburzeniach układu odpornościowego (w tym w alergiach i reumatoidalnym zapaleniu stawów) oraz jako terapia wspomagająca w chorobach nowotworowych (vilcacora łagodzi skutki chemio- i radioterapii, co potwierdziły badania przedkliniczne w Rosji). Zalecane są także jako środek do leczenia chorych na raka nie kwalifikujących się do leczenia radykalnego (o złym rokowaniu). Uncarią leczy się tam również infekcje wirusowe z grupy wirusa opryszczki i zwalcza retrowirusy, np. wirusa HIV. W przypadkach złamań zastosowanie preparatu z uncarii przyspiesza odbudowę tkanki kostnej dzięki zwiększeniu produkcji i aktywności fibroblastów. Badania dr. Ivana E. Danhofa dowodzą, że miąższ aloesu również przyspiesza tworzenie się fibroblastów u człowieka.
    Zarejestrowany na Ukrainie przez Biuro Rejestracyjne Ministerstwa Zdrowia preparat Manaxx jest liofilizowanym wyciągiem z uncarii wytwarzanym przez Przedsiębiorstwo Liofilizacyjne Pacyfiku S. R. LTDA i Omniagro S. A. Leczy się nim zaburzenia systemu immunologicznego, alergiczny wazomotoryczny nieżyt nosa, pacjentów po operacji krtani jako wynik procesów guzowych i chorych na białaczkę. W Południowej Ameryce istnieje 30 preparatów z uncarii sprzedawanych w aptekach i sklepach spożywczych. Preparaty sporządzone z Uncaria tomentosa stosowane są z ogromną skutecznością w infekcjach bakteryjnych i wirusowych oraz pomocniczo w leczeniu astmy, artretyzmu, stanów zapalnych żołądka, nerek, jelit, skóry, w biegunkach, krwawieniach. Indianie zamieszkujący dorzecze Amazonki używają "herbat" z kory lub korzeni uncarii w leczeniu nowotworów, zapalenia stawów i wielu chorób zakaźnych. Wywar z kory i z korzeni rośliny od wieków jest przez Indian stosowany jako środek antykoncepcyjny.

...ciąg dalszy KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34