Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Cuda natury

Odmiany aloesu i uncarii
Badania (łamania głowy) nad aloesem i vilcacorą
Lecznicze właściwości "uzdrowicieli" czyli chemia w botanice
Panacea - leki na wszystko
Święte rośliny
Eliksiry zdrowia i młodości
Genialne odkrycie dr. Fiłatowa
Kuracje aloesowe:
Przepis na wino aloesowe
Przepis na miód aloesowy
Przepis na napar aloesowy
Przepis na wyciąg glicerynowy z aloesu
Kuracje vilcacorowe:
Kuracja przeciwnowotworowa
Kuracja odmładzająca
Kuracja przeciwgrzybicza
Kuracja zwalczająca infekcje
Kuracja wzmacniająca
Kuracja antyreumatyczna
Zgodne "małżeństwo"
Nieprzyjazne otoczenie
Quiz
Słowniczek


    Świeże liście aloesu lub sok służą do sporządzania wielu preparatów do użytku zewnętrznego w postaci maści, past, płynów, wszelkiego rodzaju mazideł, zasypek i do użytku wewnętrznego w formie iniekcji, syropów, wyciągów do stosowania podskórnego, domięśniowego i doustnego w licznych schorzeniach, m.in. w nieżycie żołądka i jelit, wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, wrzodach żołądka i dwunastnicy (także z tendencją przejścia w stan rakowy), kurczach mięśni, nerwobólach, bólach stawów na tle reumatycznym, dychawicy oskrzelowej, w postaci injekcji i przemywań w chorobie oczu, m.in. w zapaleniu rogówki i zapaleniu spojówek, zmętnieniu rogówki, stanach po przeszczepieniu rogówki, zmianach zwyrodnieniowych. Można stosować także świeży sok i miąższ liści bezpośrednio na rany, oparzenia, owrzodzenia, pęknięcia skóry, miejsca ukąszeń, wysypki, odleżyny, świąd. Ponieważ aloes działa na cały organizm i ma właściwości immunostymulujące oraz ogólnie wzmacniające, warto co pewien czas przeprowadzać kurację aloesową. W tym celu sami możemy sobie sporządzić wino aloesowe, miód aloesowy, a do użytku zewnętrznego wyciąg glicerynowy z aloesu i napar aloesowy.


    Obrywamy kilka większych liści z roślin co najmniej trzyletnich, myjemy je, osuszamy i przechowujemy w lodówce 7-10 dni (podobnie, jak to robił Fiłatow, który przez kilkanaście dni przechowywał liście aloesu w ciemności w temperaturze minus 3 stopnie Celsjusza, a następnie miażdżył je i uzyskiwał sok). Po tym czasie odmierzamy 50 dag liści, usuwamy z nich brzeżne kolce, kroimy liście na kilkucentymetrowe kawałki, mielimy w maszynce lub miksujemy, dodajemy do miazgi 1/2 l czerwonego wytrawnego wina gronowego, mieszamy, dolewamy 50 dag miodu i po starannym wymieszaniu pozostawiamy w zamkniętym naczyniu i w ciemnym miejscu na 3-5 dni. Otrzymane wino cedzimy przez gęste sitko, rozlewamy do butelek i przechowujemy w lodówce.
    Dawkowanie: W pierwszym tygodniu pijemy 3 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty, w następnych 3-4 tygodniach - 3 razy dziennie po łyżce stołowej, w dalszych 3-4 tygodniach - 3 razy dziennie po łyżeczce do herbaty, zawsze na godzinę przed jedzeniem. Wino aloesowe pijemy przez 2-3 miesiące, po czym przerywamy kurację, by do niej powrócić po 1-2 tygodniach.


    Liœcie przygotowane jak poprzednio (tzn. trzymane w lodówce lub w innym ciemnym zimnie) miażdżymy i na każde 100 g miazgi dodajemy 200 g miodu, po czym powoli ogrzewamy do wrzenia, odstawiamy do następnego dnia, ponownie ogrzewamy do wrzenia, przecedzamy przez gęste sitko do słoika i przechowujemy w lodówce.
    Dawkowanie: Miód aloesowy należy przyjmować 2 razy dziennie: rano na godzinę przed śniadaniem oraz po południu na godzinę przed obiadem po 1 łyżeczce.


    Liść aloesu przygotowany podobnie jak w przypadku wina i miodu aloesowego (pamiętajmy, że poprzez trzymanie w ciemności i w niskiej temperaturze aloes wytwarza stymulatory biogenne) tniemy na drobne kawałki, wkładamy do termosu, dodajemy po łyżeczce liści szałwi i kwiatów nagietka lub liści babki lancetowatej i wszystko zalewamy 1 1/2 szklanki wrzącej wody. Zakręcamy termos i pozostawiamy na godzinę. Napar stosuje się do płukania jamy ustnej i gardła, przemywania przewodów nosa, obmywania sromu (np. w zapaleniu sromu) i odbytu, tamponowania, okładów na wrzody i rany oraz do wlewań doodbytniczych w zapaleniu odbytnicy i odbytu.


    Do 100 g liści przygotowanych jak poprzednio i pociętych na kawałki wlewamy 100 ml wody, miksujemy, po czym dodajemy 150 ml gliceryny i nieco soku cytrynowego, ponownie miksujemy i pozostawiamy na 24 godziny. Po upływie doby oddzielamy miazgę roślinną na gęstym sitku, a płyn przelewamy do butelki i przechowujemy w lodówce.
    Wyciąg glicerynowy z aloesu stosujemy jako środek kosmetyczny - kuracja dla skóry.

...ciąg dalszy KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34