Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Cuda natury

Odmiany aloesu i uncarii
Badania (łamania głowy) nad aloesem i vilcacorą
Lecznicze właściwości "uzdrowicieli" czyli chemia w botanice
Panacea - leki na wszystko
Święte rośliny
Eliksiry zdrowia i młodości
Genialne odkrycie dr. Fiłatowa
Kuracje aloesowe:
Przepis na wino aloesowe
Przepis na miód aloesowy
Przepis na napar aloesowy
Przepis na wyciąg glicerynowy z aloesu
Kuracje vilcacorowe:
Kuracja przeciwnowotworowa
Kuracja odmładzająca
Kuracja przeciwgrzybicza
Kuracja zwalczająca infekcje
Kuracja wzmacniająca
Kuracja antyreumatyczna
Zgodne "małżeństwo"
Nieprzyjazne otoczenie
Quiz
Słowniczek
    Kuracja zalecana jako profilaktyka przeciwnowotworowa: pierwszy etap tej kuracji to trwająca przez 6 tygodni kuracja oczyszczająca, która wyraźnie poprawia ogólny stan zdrowia i jednocześnie przygotowuje organizm na działanie innych preparatów roślinnych.
    W kuracji oczyszczającej przez pierwsze 2 tygodnie pijemy 3 razy dziennie wywar z manayupy (na godzinę lub dwie po posiłku po 1 szklance), przez następne 2 tygodnie pijemy również 3 razy dziennie wywar z flor de arena (na godzinę lub dwie po posiłku po 1 szklance) i przez ostatnie 2 tygodnie przyjmujemy 3 razy dziennie również na godzinę lub dwie po posiłku po 1 kapsułce hercampuri.
    Właściwa kuracja przeciwnowotworowa trwa 6 miesięcy i polega na przyjmowaniu 2 razy dziennie (30 minut przed posiłkiem) po 1 kapsułce proszku z vilcacory lub raz dziennie 10 kropli ekstraktu z vilcacory, bądź 1 szklanki naparu przygotowanego z 2 saszetek ziół vilcacory. Po półrocznej przerwie kurację można powtórzyć.


    Kuracja odmładzająca zalecana jest także przy pomarańczowej skórce, zwanej cellulitisem. Jej pierwszy etap stanowi sześciotygodniowa kuracja oczyszczająca. Drugi etap - właściwa kuracja odmładzająca trwa sześć miesięcy i polega na piciu równocześnie trzech ziół:
    3 razy dziennie po 1 szklance wywaru z chuchuhuasi (godzinę przed lub dwie po posiłku)
    2 razy dziennie (30 minut przed posiłkiem) po 1 kapsułce proszku z vilcacory lub raz dziennie 10 kropli ekstraktu z vilcacory, bądź 1 szklanki naparu przygotowanego z 2 saszetek ziół vilcacory.
    3 razy dziennie (na godzinę przed albo dwie godziny po posiłku) po 1 kapsułce macy.


    Kuracja ta zalecana jest przy uporczywych grzybicach skóry, a także nawracających infekcjach wirusowych i bakteryjnych.
    W pierwszym etapie kuracji przez 2 tygodnie pijemy 3 razy dziennie (na godzinę przed lub dwie godziny po jedzeniu) po 1 szklance wywaru z manayupy. Szklankę wywaru możemy zastąpić 2 kapsułkami proszku z manayupy.
    Drugi etap kuracji trwa 2 miesiące. W tym czasie przyjmujemy jednocześnie dwa zioła:
    3 razy dziennie (w trakcie posiłku lub zaraz po nim) po 10 kropli (rozpuszczonych w wodzie lub zmieszanych z sokiem winogronowym) sangre de drago. Krople możemy zastąpić 1 kapsułką ekstraktu.
    3 razy dziennie (na 30 minut przed posiłkiem) po 1 kapsułce proszku vilcacory. Kapsułkę możemy zastąpić 10 kroplami ekstraktu z vilcacory lub 1 szklanką naparu z tej rośliny przygotowanego z 2 saszetek ziół na szklankę wody.


    Kuracja ta jest zalecana przy częstych przeziębieniach, przewlekłym zapaleniu zatok, nawracającym zapaleniu płuc, przewlekłym zapaleniu oskrzeli, nawracającym zapaleniu migdałków (anginie ropnej), przewlekłym zapaleniu krtani, przewlekłym zapaleniu gardła, astmie oskrzelowej.
    W pierwszym etapie kuracji przez 2 tygodnie pijemy 3 razy dziennie po 1 szklance wywaru z manayupy (na godzinę przed albo dwie godziny po jedzeniu). Szklankę wywaru można zastąpić 1 lub 2 kapsułkami.
    Drugi etap kuracji trwa miesiąc i polega na piciu równocześnie dwóch ziół:
    3 razy dziennie (na 30 minut przed posiłkiem) po 1 kapsułce proszku z vilcacory albo raz dziennie 10 kropli ekstraktu z vilcacory, bądź 2 razy dziennie po 1 szklance naparu przygotowanego każdorazowo z 2 saszetek ziół.
    1 raz dziennie przed snem 1 szklankę ciepłego wywaru sporządzonego z jednego z wybranych ziół: wira-wira, muna-muna lub asmachilca. W wyjątkowych wypadkach dawkę można zwiększyć do 2 lub 3 szklanek wywaru.


    Kuracja wzmacniająca jest zalecana przy złamaniach kości, zaniku mięśni, gruźlicy płuc. Kuracja ta trwa 6 miesięcy, w czasie których przyjmujemy 3 razy dziennie (30 minut przed jedzeniem) 1 kapsułkę vilcacory z chrząstką rekina, 1 kapsułkę (na godzinę przed albo dwie godziny po posiłku) macy, którą popijamy 1 szklanką wywaru z chuchuhuasi.


    Kurację zaleca się przy gośćcu, artrozach, czyli zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych stawów, dnie moczanowej, czyli podagrze, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, czyli chorobie Bechterewa, reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólach karku, pleców i krzyża, chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego i biodrowego, zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych kręgosłupa - tzw. dziobach.
    Kuracja trwa 6 miesięcy i 6 tygodni. Kurację właściwą poprzedza kuracja oczyszczająca - ta sama, jak w przypadku kuracji przeciwnowotworowej i odmładzającej.
    Drugi, właściwy etap kuracji polega na przyjmowaniu przez 6 miesięcy 3 razy dziennie (na 30 minut przed jedzeniem) 2 kapsułek vilcacory z chrząstką rekina i równoczesnym piciu - również 3 razy dziennie - (na godzinę przed albo dwie godziny po posiłku) po 1 szklance wywaru z chuchuhuasi.
    Przy dnie moczanowej należy w miejsce vilcacory z chrząstką rekina przyjmować jedynie samą vilcacorę i chuchuhuasi. W tym przypadku przez pierwsze 3 miesiące przyjmujemy 3 razy dziennie (30 minut przed posiłkiem) 2 kapsułki lub 10 kropli ekstraktu z vilcacory, a przez następne 3 miesiące - 3 razy dziennie po 1 kapsułce lub 1 raz dziennie 10 kropli ekstraktu vilcacory (również 30 minut przed posiłkiem).
    W przypadku bólów stawów i mięśni można wspomagać leczenie nacieraniami bolących miejsc kremem z vilcacory, który działa przeciwzapalnie i dezynfekująco oraz - dzięki obecności kamfory - rozgrzewająco.

    Ze względu na walory smakowe vilcacory wyciągi z Uncaria tomentosa mogą być traktowane jako codzienna używka, podobnie jak herbata. Najlepszą kuracją jest picie naparów z vilcacory - na zmianę z herbatą - w miejsce dwóch, trzech herbat dziennie. Flawonoidy, w tym taniny katechinowe mają właściwości zapobiegające powstawaniu nowotworów i są zawarte zarówno w herbacie (patrz również: NOWOTWORY A ODŻYWIANIE w dziale: MEDYCYNA I ODŻYWIANIE), jak i w vilcacorze.

...ciąg dalszy KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34