Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Słownik

NYSTATYNA

    Przeciwgrzybiczy antybiotyk polienowy nie wykazujący działania przeciwbakteryjnego i przeciwpierwotniakowego. Wykazuje aktywność przeciwko Candida, Cryptococcus, Histoplasma, Blastomyces, Trichophyton, Epidermophyton, Microsporon i Aspergillus.
    Mechanizm działania Nystatyny polega na uszkodzeniu błony komórkowej grzybów. Nie wchłania się z powierzchni skóry i błony śluzowej. Nie jest rozkładany w przewodzie pokarmowym (wydalana z kałem w postaci nie zmienionej).
    Na rynku dostępne są następujące Nystatyny:
    NYSTATIN (CHINOIN) w postaci drażetek (1 drażetka zawiera 500 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach przewodu pokarmowego wywołanych wrażliwymi grzybami, w profilaktyce leczenia antybiotykami o szerokim spektrum działania.
    NYSTATYNA (POLFA-RZESZÓW) w postaci tabletek dopochwowych (1 tabletka dopochwowa zawiera 100 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicy pochwy i sromu.
    NYSTATYNA (MEDEXPORT) w postaci powlekanych tabletek (1 powlekana tabletka zawiera 500 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach przewodu pokarmowego, w profilaktyce leczenia antybiotykami o szerokim spektrum działania.
    NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w postaci zawiesiny (1 opakowanie zawiera 2 400 000 j.m. nystatyny w postaci proszku do przygotowania zawiesiny), którą stosujemy w drożdżycach błon śluzowych jamy ustnej, przy zajadach i zapaleniu języka.
    NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w postaci tabletek powlekanych (1 powlekana tabletka zawiera 500 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach przewodu pokarmowego, w profilaktyce leczenia antybiotykami o szerokim spektrum działania.
    NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w postaci zasypki (1 g proszku zawiera 100 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy przy wyprzeniach drożdżakowatych, oraz zapobiegawczo przy nawracaniu drożdżyc skóry.
    NYSTATYNA (POLFA-KRAKÓW) w postaci substancji sypkiej (1 g proszku do receptury zawiera 2 000 000 j.m. nystatyny), którą stosujemy w grzybicach jamy ustnej, przewodu pokarmowego, pochwy i sromu, zapaleniu żołędzi, wyprzeń drożdżakowatych.

Słowniczek Słowniczek Przyjazne leczenie dzieci KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34