Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Medycyna
Strona główna
Medycyna i żywienie
          Spis tematów
Choroby: diagnostyka i profilaktyka
          Spis tematów
Metody leczenia
          Spis tematów
Cuda natury
          Spis tematów
Zdrowie i uroda
          Spis tematów
Słowniczek
Przyjazne linki
Mapa serwisu
O nas
Napisz

Słownik

ZADITEN (Ketotifen fumarate) - POLFA i SANDOZ

    Postać: syrop 0,02 g/100 ml; tabletki 0,001 g
    Skład: 5 ml syropu lub tabletka zawiera 1 mg ketotifenu w postaci wodorofumaranu.
    Działanie: Lek przeciwhistaminowy, przeciwuczuleniowy i przeciwastmatyczny. Jest antagonistą receptorów histaminowych H1. Silnie i długotrwale hamuje uwalnianie histaminy i innych madiatorów z komórek tucznych i neutralizuje ich działanie. Zmniejsza nieswoistą nadreaktywność oskrzeli i zapobiega tachyfilacji po stosowaniu leków ß-adrenergicznych. Blokuje wejście Ca2+ (jonów wapniowych) do wnętrza komórki. Wywiera długotrwałe działanie, które pojawia się dopiero po około 14 dniach stosowania. Nie działa doraźnie. Niemal całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, lecz jego biodostępność wynosi około 50% wskutek efektu pierwszego przejścia przez wątrobę. Wiązanie z białkami osocza wynosi około 75%. Wydala się z moczem w postaci nieaktywnych metabolitów.
    Wskazania: Długotrwałe zapobieganie astmie oskrzelowej, alergicznemu zapaleniu oskrzeli oraz zapobiegawczo i leczniczo w alergiach wielonarządowych, katarze siennym i alergicznym zapaleniu skóry.
    Przeciwwskazania: Nie podawać niemowlętom do 7. miesiąca życia. Ostrożnie stosować w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować łącznie z klemastyną, tenalidyną, hydroksyzyną, prometazyną. W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, obsługiwać maszyn ani pić alkoholu.
    Objawy niepożądane: W początkowym okresie leczenia - senność, wzmożone łaknienie, suchość jamy ustnej, zawroty głowy.
    Interakcje: Nasila działanie leków uspokajających, nasennych, przeciwhistaminowych i alkoholu. Jednoczesne stosowanie z duostnymi lekami przeciwcukrzycowymi może wywołać zmniejszenie liczby płytek krwi.
    Dawkowanie: Dorośli i dzieci od 4. roku życia doustnie 1 mg co 12 godzin podczas posiłku. Dzieci od 7. miesiąca życia do 3. roku życia - 0,5 mg co 12 godzin podczas posiłku.
    Uwaga: Zaditen nie przerywa napadu astmy oskrzelowej. W początkowym okresie leczenia nie należy gwałtownie odstawiać przyjmowanych dotychczas leków przeciwastmatycznych (np. preparatów steroidowych), gdyż może to prowadzić do niewydolności nadnerczy. Na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych lek należy odstawić.
    Patrz także: ŚRODKI ANTYHISTAMINOWE

Słowniczek Słowniczek Katar niejedno ma imię KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Małgorzata Dudzińska-Malicka
Prawa zastrzeżone | All rights reserved
Poland tel. (022) 828 40 37, fax: (022) 828 40 34